Produkcja

PROCES PRODUKCJI

Agrowłóknina Plant-protex wytwarzana jest w 100% z polimeru polipropylenowego z dodatkiem koncentratu stabilizatora przeciw promieniom UV z zastosowaniem technologii spunbond, czyli spod filiery. Istotą tej technologii jest otrzymanie w krótkim procesie produkcji płaskiego wyrobu włókienniczego, posiadającego właściwości zbliżone do tkanin technicznych.

W pełni zautomatyzowany proces produkcji jest sterowany i nadzorowany przez system komputerowy. Został zaprojektowany tak, by umożliwiał maksymalną elastyczność produkcji, zmiany wielu parametrów wyrobu, w tym także użytych surowców.

Jako pierwsi i dotąd jedyni na rynku wprowadziliśmy proces łączenia agrowłóknin polegający na ich zgrzewaniu przy użyciu ultradźwięków w celu otrzymania bardzo wytrzymałych agrowłóknin szerokich do 19m szerokości. W odróżnieniu do włóknin klejonych, zgrzew nie jest podatny na zmiany temperatur i gorsze warunki atmosferyczne. Zachowuje więc w całym okresie użytkowania te same parametry wytrzymałościowe. W praktyce oznacza to że podczas prób wytrzymałościowych prędzej przedziera się sama włóknina niż miejsce jej zgrzewu.

 

SPRZĘT

Na jeden z najnowocześniejszych w Europie parków maszynowych tworzących włókninę Plant-protex składają się 4 linie Reicofil 3 o szerokości produkcyjnej 3,2 m. Kolejnym bardzo istotnym elementem są 3 bardzo nowoczesne i wydajne zgrzewarki ultradźwiękowe będące w stanie łączyć włókniny nawet do 19 metrów szerokości i nawoje do 1000 metrów bieżących.  W skład parku maszynowego wchodzą także wiele automatycznych przewijarko-składarek, kontrolujących długości nawojów do 0,01m, oraz składających włókninę na odpowiednie szerokości. Ostatnim uzupełnieniem sprzętu produkcyjnego są automatyczne pakieciarki, tworzące w bardzo szybkim i dokładnym procesie pakiety włóknin Plant-protex do zastosowań hobbystycznych.

produkcja

produkcja

reifenhauser

reifenhauser

produkcja

produkcja